V Vrtcu Mavrica Brežice je medsebojno sodelovanje na zelo visoki ravni. Tokrat sta se v ideji in izvedbi povezala tim za ureditev zbornice in otroci oddelka Pikice s strokovnimi delavkami Teo, Kristino in Matejo ter študentko Niko. V timu je vzniknila ideja o vzgoji sadik v zbornici, idejo pa nameravajo nadgraditi tudi z našo lastno banko semen. Za pomoč pri urejanju zbornice in za projekt »vrt«, so se pri Pikicah odločili skupaj z otroki, predvsem zaradi želje po spoznavanju nečesa novega, s cilji spoznavanja razvoja rastlin ter pogojev, potrebnih za njihovo rast. Tako so skupaj s starši začeli zbirati različna semena in sadike, ki so si jih ogledali, potipali in na koncu tudi posadili. Sedaj pridno skrbijo zanje, se učijo o njih in se pogovarjajo o njihovi rasti ter potrpežljivo čakajo na končne pridelke. Najbolj pa se veselijo sladkih gozdnih jagod. Kar poglejte si našo »zelooooo lačno gosenico«, ki nas bo nagradila z obilico zdravega sadja in zelenjave! Nekaj semen je že vzklilo!