Noben poljub, ki ga daš otroku, ni izgubljen,

ne izraz veselja, ne dotik v pomiritev,

nobena pesem, nobena zgodba o čudesih.

Vse to se bo zlilo v tisto, kar bo postal.

(Pam Brown)

V poletnem času si v našem vrtcu še posebej prizadevamo ustvariti prijetno učno okolje, kjer bodo otroci, kljub vročim poletnim dnevom, uživali v igri in se na zabaven način učili.

Otrokom popestrimo vrtčevski vsakdan z bogatimi dejavnostmi, ki jih naravno okolje in poletje omogočata.

Tako so otroci uživali v igri v vodnem toboganu, kjer so eksperimentirali in si nabirali senzorične in motorične izkušnje z mešanjem mivke, vode in peska ter z rekviziti v peskovniku. V morju vodnih kapljic in bosi v pesku so otroci doživeli osvežitev in prijetne taktilne občutke.

Otroci so neizmerno uživali v slikanju z vodnimi baloni, kjer so sprošeno sledili nihanju balona na podlagi, ki je spuščal mavrične sledi. Lepo je tudi spoznati, da lahko slikaš in odtiskuješ s stopalom. Tako je nastalo morje za mavrične ribice, ki so jih otroci tiskali s pečatniki.

In zgodi se tudi to, da praznuješ svoj rojstni dan v vrtcu, s svojimi vrtčevskimi prijatelji, ob plesu z baloni in se sladkaš z osvežilnim sadjem.

Vse to in še marsikaj je v teh poletnih dneh pričaralo nasmeh na obrazih naših malčkov.

Ta igrivost in radost otrok sta nalezljivi in sva ju deležni tudi strokovni delavki ter ju čutiva kot zgodbo o čudesih.

Marija in Klavdija