Na otroškem oddelku Splošne bolnišnice Brežice, kjer deluje tudi bolnišnični oddelek Vrtca Mavrica Brežice, se je v mesecu novembru odvila primopredaja podarjenih knjig iz Vrtca Čebelica Šentjernej. Tam je namreč v okviru projekta Bralni palček ob Tednu otroka (7. – 13. 10. 2019) potekala dobrodelna akcija »podari knjigo«, kjer so starše povabili, da se skupaj z otrokom odločijo in eno knjigo podarijo v dober namen. Kot sta povedali vodja projekta Bralni palček, vzgojiteljica Damjana Nestorović in ravnateljica vrtca Ana Srpčič, poteka ta akcija v njihovem vrtcu že več let. Tako vodja bolnišničnega oddelka, Jerneja Rožman, strokovna vodja otroškega oddelka, Anita Mujakić, predstojnica oddelka, dr. Sanja Radić Lugarić kot tudi celotno zdravstveno osebje so izredno veseli, da so se letos odločili predati knjige v Brežice, saj je tako igralnica resnično bogatejša za številne pravljice, zgodbe in glasbene pravljice. Vzgojiteljica jih bo dnevno ob vodenih in spontanih aktivnostih prebirala hospitaliziranim otrokom, zdravstveno osebje pa bo s pomočjo knjig motiviralo otroke v popoldanskih in večernih urah. Knjige so namenjene različni starosti otrok in prav vsaka izmed njih bo imela svoje mesto na policah v igralnici.

Hvala Vrtcu Čebelica Šentjernej za to čudovito gesto. Zagotovo bodo podarjene knjige narisale nasmeh na obraz marsikateremu bolnemu otroku, ki bo ob prebiranju zanimivih pravljic, zgodb in drugih vsebin za trenutek odmislil slabo počutje.

Zapisala:

Jerneja Rožman,